platforma ewolucji świadomości
platforma ewolucji świadomości

Żyj w zgodzie ze swoją duszą

self awareness samotnie nad brzegiem oceanu

Prawdziwe życie zaczyna się wtedy, kiedy zbierasz się na odwagę żyć według tego, co jest zapisane w Twoim sercu

Często może to być droga w nieznane, ale tylko takie życie jest godne przeżycia. Nie jesteś na świecie tylko po to, żeby egzystować: spać, jeść, pracować i tak w kółko. Jesteś na tej planecie, ponieważ masz konkretną misję do zrealizowania. Dla każdego misja może wyglądać zupełnie inaczej, ale nie poznasz jej, jeśli będziesz tkwić w ograniczających przekonaniach, wierzeniach czy relacjach. Swoją drogą takie życie też może być Twoim przeznaczeniem, jeżeli podejmiesz decyzję ciągłego utożsamiania się z myślami i emocjami. Bądź odważny w podejmowaniu decyzji bez względu na rezultaty, a zawsze będziesz bogatszy o doświadczenie, którego nikt Ci już nie odbierze. Wielu osobom jest też dane doświadczać trudnych relacji, ze względu na karmiczne zobowiązania. Jako, że mamy wolną wolę, to możemy zawsze wybrać; zmierzyć się z tym, co nas spotyka, biorąc odpowiedzialność za swoje życie.

Zdaj sobie sprawę, że Twoje życie będzie takie, jakie sam sobie zbudujesz

Kiedy już zbierzesz się na odwagę i zaczniesz wychodzić poza blokujące Cię schematy, zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę, to jesteś kowalem własnego losu. To, co myślisz i czujesz pozostaje w pełni pod Twoją kontrolą. Z drugiej strony, przeznaczenia nie da się oszukać i co ma się wydarzyć to i tak się wydarzy, ale możesz wpływać na bieżącą karmę. Skoro nic, ani nikt Cię już nie trzyma, to możesz robić, co tylko dusza zapragnie. Każdy z nas ma duszę indywidualną, dlatego każdy z nas jest wyjątkowy. Z drugiej strony każdy z nas ma też Duszę Najwyższą, jako część Boga i tutaj jesteśmy wszyscy ze sobą zjednoczeni, czy nam się to podoba czy nie. Jedność poprzez różnorodność.

Człowiek posiada wolną wolę w ramach swojej duszy

Ludzie mają wolną wolę, ale „tylko” w ramach duszy. Przejawia się ona w tym, a nie innym ciele w konkretnym otoczeniu i warunkach. Tylko zapisane jest w cudzysłowie, ponieważ jeżeli nawiązujesz kontakt z duszą, to pokłady energii, które ona w sobie posiada, są niewyobrażalne. Tylko ludzie mają możliwość świadomego i abstrakcyjnego myślenia oraz możliwość dotarcia do Źródła, czyli do ponownego połączenia się z Bogiem. Kiedy jednak działasz wbrew duszy, zostajesz tym bardziej wystawiony na kolejne próby: zdrowotne, finansowe, emocjonalne oraz doznajesz więcej cierpienia. Nawet jeśli słuchasz duszy, a w przeznaczeniu zostało zapisane, że będziesz miał te próby, to po prostu przechodzisz przez nie z akceptacją. Masz zupełnie inne nastawienie, nie stawiasz takiego oporu i poddajesz się Życiu.

Zrozumienie tego, spowodowało, że zacząłem bardziej obserwować siebie, głównie poprzez medytację. Zacząłem zauważać, kiedy dusza jest uradowana, a kiedy wysyła mi sygnały, że powinienem robić coś innego. Ego dalej próbowało się wtrącać w tą komunikację, co zrozumiałem, że jest czymś zupełnie naturalnym. Kiedy byłem w stanie uciszyć głos ego, dusza mogła „zaistnieć” i pokazać indywidualną drogę. Więcej o medytacji i sposobach wyciszenia umysłu przeczytasz tutaj i tutaj. 

Zapraszam Cię również do odwiedzania mojego kanału na YouTube.

Wsparcie duchowe www.dariuszlipka.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.