platforma ewolucji świadomości
platforma ewolucji świadomości
podróż wgłąb siebie

Podróż w głąb siebie

– Po co tu przyszedłeś? – zapytał ponuro stary człowiek.

– Szukam wielkiego i świątobliwego nauczyciela, który, jak mówią, mieszka tutaj – odpowiedział młodzieniec.

– Po co Ci on?

– Jest jedynym, który może mi przekazać wiedzę o mnie samym – odparł młodzieniec.

– To nieprawda – rzekł stary człowiek. – Gdyby on mógł nauczyć cię czegokolwiek prawdziwego, ty sam nigdy nie zdołałbyś znaleźć ani wolności, ani siebie.

– Jak to? – zdziwił się młody człowiek.

– Szukanie nauk u innych może być pierwszym krokiem do wolności, ale nie trzymaj się zbyt długo jednego nauczyciela czy nauk. Gdybyś tak zrobił, być może nie odkryłbyś prawdziwego nauczyciela, tego wielkiego i świętego, w swoim wnętrzu. Odejdź więc, nie ociągaj się i znajdź tego jedynego nauczyciela, który może cię czegokolwiek nauczyć. Ja mogę cię jedynie zainspirować, ale ryzykujesz uzależnienie się ode mnie, stratę czasu

i wstrzymanie procesu swoich wewnętrznych odkryć.

– Ale jak znaleźć tę prawdę o sobie?

– Nie szukaj jej, a już na pewno nie w głowie. Zamiast tego, szukaj przeszkód, które oddzielają cię od twojego serca. Kiedy znajdziesz te przeszkody, znajdziesz również prawdę – dokładnie po przeciwnej stronie. *

.


„Cały wysiłek procesu duchowego polega na zniesieniu granic, którymi się otaczasz, i doświadczaniu bezkresu, jakim jesteś.

Celem jest wyzwolenie się z ograniczonej tożsamości – którą sobie stwarzasz w wyniku własnej ignorancji – i prowadzenie takiego życia, do jakiego powołał cię Stwórca: w pełni szczęśliwego i nieskończenie odpowiedzialnego”.

Sadhguru

 

 

Czy zastanawiasz się jak świadomie zacząć tworzyć swoją rzeczywistość?

Pragniesz zgłębiać wiedzę na temat siebie samego i Wszechświata?

Chciałbyś, aby ziemska podróż stała się jaśniejsza i bardziej zrozumiała?

Poszukujesz przewodnictwa w nawigowaniu po morzu informacji?

 

Ta platforma została stworzona po to, aby ułatwić Ci tę wędrówkę i sięgnięcie po odpowiednie narzędzia.

 

Wiedza na temat psychologii relacji, inteligencji emocjonalnej, świadomej komunikacji czy z zakresu rozwoju osobistego, pomaga w ogólnej ewolucji percepcji świata. Jednakże, dopiero wiedza z zakresu rozwoju duchowego i codzienna jej praktyka, pozwala na ekspansję świadomości.

Potrzeba na powrót skoncentrować się na dochodzeniu do własnego Źródła i szukaniu wszelkich wglądów na temat wiedzy o życiu i miłości właśnie tam. Jeżeli można dzielić się z drugim człowiekiem sposobami na to, jak Tam dojść, należy to zrobić.

Prawdą jest, że każdy człowiek, może odkryć uniwersalną wiedzę bez przeczytania ani jednej książki. Bez sięgania po jakąkolwiek formę zewnętrznego przekazu.

Mądrość dotycząca miłości do siebie i bliźnich zapisana jest w naszym wnętrzu.

Trzeba jedynie stworzyć sobie odpowiednie warunki. Mamy nadzieję, że stworzymy je Tobie tutaj. Jednak pamiętaj, że wszystko, co przeczytasz możesz podważać, kwestionować i poddawać w wątpliwość. Jesteśmy tutaj po to, aby zachęcić Cię do własnych poszukiwań. Nic poza tym.

“Wszyscy szukają prawdy, ale poszukiwanie to jest dla wielu trudne. Możemy je sobie ułatwić, kiedy zdamy sobie sprawę,

że każdy z nas ma w sobie bezcenny dar, który tylko czeka, aby go odkryć.

Jak znaleźć prawdę? 

Prawdy się nie znajduje. Do prawdy trzeba się przebudzić przez proces wewnętrznych odkryć. Oznacza to, że prawda jest

w każdym z nas i czeka, aby ja dostrzec. A kiedy to się stanie, dostrzegamy również cały nasz potencjał. To z kolei prowadzi do uświadomienia sobie, że życie to dar”. 

Colin P. Sisson

 

*Cytowany fragment pochodzi z książki Colina P. Sissona – Podróż w głąb siebie. Kolejny krok ku świadomemu życiu.