platforma ewolucji świadomości
platforma ewolucji świadomości
relacje partnerskie

Droga do miłości

„Wyrażenie „droga do miłości” nie jest jedynie przenośnią; pojawia się ono, w różnych sformułowaniach, w całej duchowej historii ludzkości. Najpradawniejszą jego wersją jest wedyjska tradycja bhakti, czyli pobożnego oddania, w której wszystkie formy miłości mają za ostateczny cel poszukiwanie Boga. Dlatego właśnie droga do miłości nie jest kwestią wyboru, albowiem każdy z nas musi kiedyś odkryć, kim jest. Takie jest nasze duchowe przeznaczenie”.

Deepak Chopra

.

Żyjemy w świecie dalece zakotwiczonym w wirtualnej rzeczywistości. Wśród ludzi silnie nastawionych na natychmiastową gratyfikację i odczuwanie przyjemności. Nigdy w dziejach ludzkości człowiek nie doświadczał takiego chaosu, jeżeli chodzi o ścieżkę rozwoju duchowego, prowadzącą do życia  w jedności i miłości. Związki partnerskie mogą być wrotami na tej drodze. Dlatego, tworzenie relacji prawdziwie partnerskich i spełnionych, wydaje się, że wymaga zbyt wiele uwagi, silnej determinacji i poświęcenia, a także cierpliwości i tolerancji.  

Najważniejsza relacja w naszych życiach, to relacja z samym sobą, a dopiero potem z drugim człowiekiem. Jednakże, nie może ona opierać się na indywidualnych brakach, których spełnienia szukamy w drugim człowieku.

Nauka siebie obok partnera jest ogromnym wyzwaniem, które zdecydowanie warto podjąć. Nasze dzieci, partnerzy, rodzice są największymi życiowymi nauczycielami. Dzięki nim, możemy czerpać ogrom wiedzy o nas samych i o naszej przeszłości. Na podstawie wielu takich relacji, tworzymy własne życie.

.

„Droga do miłości nigdy nie wiąże się z tym, co zewnętrzne. Bez względu na to, jak dobrze albo źle czujesz się w swoim związku, osoba, z którą jesteś teraz, jest dla ciebie tą „właściwą”, ponieważ odzwierciedla ci, kim jesteś w swoim wnętrzu”. 

Sadhguru

 

To, kogo spotykamy na swojej życiowej drodze jest odzwierciedleniem stanu naszej duszy.